EKO SAUSKELNĖS, prekės ir paslaugos vaikams

EKO SAUSKELNĖS, prekės ir paslaugos vaikams - bambuko ir medvilnės daugkartinės sauskelnės, neperšlampamos sauskelnės, įklotai, vystyklai, vystyklų popierius, ekologiškos drėgnos servetėlės, ekologiškos skalbimo priemonės.
Kiekviena rūpestinga mama, rinkdamasi maistelį ar drabužėlius savo kūdikiui įdėmiai perskaito iš ko tai padaryta. Kai renkamasi drabužėliai, pirmenybė neabejotinai dažniausiai teikiama natūraliems pluoštams, medvilnei, švelniai vilnai, o ne pvz. poliesteriui ar kapronui. Tačiau bene ketvirtadalį mažylio kūnelio ploto daug mamų vis dar linksta laikyti apvyniojusios polietileno, polipropileno, natrio poliakrilato, celiuliozės ir kt. cheminių medžiagų junginiu, vadinamu vienkartinėmis sauskelnėmis.

Pastaruoju metu vis daugiau mamų visame pasaulyje sutinka, jog natūralūs, kvėpuojantys audiniai jautriai jūsų kūdikio odelei yra žymiai geriau, nei iš polietileno, natrio poliakrilato, dažų, kvapų ir iš kitų, neretai kenksmingų, cheminių medžiagų pagamintos vienkartinės sauskelnės, ir renkasi natūralių pluoštų, švelnias ir patogias, modernias medžiagines sauskelnes. Neverta grįžti į “viduramžius” – šiuolaikinės medžiaginės sauskelnės taip pat patobulėjo, dabar jomis naudotis paprasta ir patogu.

Nevertėtų pamiršti, jog vienkartinių sauskelnių gamintojai gamyboje naudoja ne tik “nekaltus”, bet ir toksiškus junginius. Pvz. vienkartinėse sauskelnėse randama labai toksiško ir vėžinius susirgimus sukeliančio junginio dioksino, kuris susidaro balinat popierių, bei toksiško teršalo tributilo (TBT), žinomo kaip sukeliančio hormoninius sutrikimus žmonėms bei gyvūnams. Vienkartinių sauskelnių vidiniam sugeriančiam sluoksniui gamintojų dažniausiai naudojamas natrio poliakrylatas, kuris iki praėjusio amžiaus aštuntojo dešimtmečio buvo naudojamas tamponų moterims gamyboje ir buvo uždraustas dėl sukeliamo toksinio šoko atvejų. Atlikti eksperimentai su gyvūnais parodė, jog vienkartinėse sauskelnėse naudojami cheminiai junginiai ir kvepalai sauskelnių aplinkoje kvėpavusiems eksperimentinams gyvūnėliams išprovokavo astmą.

Atliktais tyrimais nustatyta, jog plastiku padengtose vienkartinėse sauskelnėse dėl blogesnio vėdinimosi berniukų kapšelio temperatūra pakyla vidutiniškai 0.6-1.1 laipsniu Celsijaus. Studijų autorių teigimu užsitęsę padidėjusios sėklidžių temperatūros epizodai kelia grėsmę vyrų lytinei sveikatai ir gali būti mažesnio vaisingumo priežastimi.

Įkyri reklama daugumą beveik įtikino, kad sausa – tai labai gerai. Bet “sausa” – tai dar ne “švaru”. Bet kurias – tiek vienkartines sauskelnes, tiek medžiaginius sauskelnes reikia keisti dažnai, gydytojų rekomenduojama ne rečiau kaip kas dvi valandas. Vienkartinių sauskelnių vidiniame sluoksnyje kūdikio šlapimas skyla į amoniako ir kitus cheminius junginius ir tampa puikia dirva daugintis bakterijoms. Tad laiku nepakeitus vienkartinių sauskelnių atsiranda išbėrimų bei kartais ir rimtesnių uždegimų pavojus. Tuo tarpu į medžiagines natūralaus pluošto sauskelnes susigėręs šlapimas nėra toks pavojingas vaiko odelei (žinoma jei nėra laikomas itin ilgai), nes sveiko vaiko šlapimas yra beveik sterilus. Be to, natūrali vilna, paprastai naudojama kartu su medžiaginėmis sauskelnėmis, pasižymi gebėjimu suskaidyti šlapimo rūgštį, neutralizuoja su šlapimu išsiskiriančius toksinus.

Medžiaginėmis sauskelnėmis kūdikis vystomas plačiau, o tai svarbu sveikam kūdikio sąnarių vystymuisi.

Neretai jauni tėvai vengia rinktis medžiagines sauskelnes nenorėdami “tam” gaišti daug daugiau laiko. Tačiau jei sauskelnes keisime taip dažnai, kaip rekomenduojama, tai ir vienkartinių sauskelnių keitimas nebus dalykas, kurį “sausumo pojūčio” užliūliuoti tėveliai prisimins tik pora kartų per dieną. Beje, medžiagines sauskelnes naudojančių tėvelių patirtis rodo, kad dažnesnis kūdikio pervystymas tampa ne sunkia pareiga, o maloniu užsiėmimu abiems. Pervystymui skirtą laiką galima paversti puikia pramoga abiems, ir pasinaudoti proga dar dažniau paliesti, paglamonėti, pamankštinti savo mažylį.

Beje, medžiagines sauskelnes dėvintys mažyliai greičiau suvokia skirtumą tarp buvimo šlapiu ir sausu, ir todėl žymiai greičiau išmoksta naudotis puoduku. Tai ne tik palengvina tėvelių gyvenimą ir leidžia sutaupyti, bet ir skatina vaiko savęs suvokimą bei vystymąsi.
Apsilankykite: www.eko-sauskelnes.lt

Nuolaidos su „Visi Savi“ kortele

  • 10 proc. nuolaida prekėms
  • 10 proc. nuolaida paslaugoms

Adresas

Visi miestai
Tel.: 8 684 43798
kortele_su_kaspineliu_3_1_m VISISAVI kortelė galioja čia ir dar 2344 vietų(-oje)
Užsakyti kortelę
2344
Lygiai tiek vietų, kur galite pasinaudoti nuolaidomis

Nuolaidų katalogas




Nuolaidos Jūsų mieste
Akmenė Akmenės raj. Alytaus raj. Alytus Anykščiai Anykščių raj.
Ariogala Birštonas Biržai Daugai Druskininkai Dusetos
Elektrėnai Gargždai Garliava Grigiškės Ignalina Jieznas
Jonava Joniškis Jurbarkas Jurbarko raj. Kaišiadorių raj. Kaišiadorys
Kalvarija Kaunas Kauno raj. Kazlų Rūda Kėdainiai Kėdainių raj.
Kelmė Kelmės raj. Klaipėda Klaipėdos raj. Kretinga Kretingos raj.
Kupiškis Kuršėnai Kybartai Lazdijai Lazdijų raj. Lentvaris
Marijampolė Marijampolės raj. Mažeikiai Mažeikių raj. Medininkai Molėtai
Molėtų raj. Naujoji Akmenė Nemenčinė Pabradė Pagėgiai Pakruojis
Pakruojo raj. Palanga Panemunė Panevėžys Pasvalio raj. Pasvalys
Plungė Prienai Prienų raj. Radviliškis Raseiniai Raseinių raj.
Rietavas Rokiškis Šakiai Šakių raj. Šalčininkai Šalčininkų raj.
Šiauliai Šiaulių raj. Šilalė Šilalės raj. Šilutė Šilutės raj.
Simnas Širvintos Širvintų raj. Skaudvilė Skuodas Skuodo raj.
Švenčionėliai Švenčionys Šventoji Tauragė Tauragės raj. Telšiai
Telšių raj. Trakai Trakų raj. Tytuvėnai Ukmergė Ukmergės raj.
Utena Utenos raj. Varėna Varėnos raj. Venta Vievis
Vilkaviškis Vilniaus raj. Vilnius Visa Lietuva Visaginas Visi miestai
Žagarė Zarasai Zarasų raj.